Fethiye & Aktivite

Image placeholder
KLEOPATRA HAMAMI
Muğla Göcek'te bulunan Kleopatra Hamamı Koyu yat turlarının en çok tercih ettiği koylardan biridir. Etrafında yer alan yeşil ağaçların arasında uzun yürüyüşler yapmak mümkündür.Hamam denmesinin nedeni Kleopatra'nın tatil için geldiği zamanlarda hemen denizin kenarına yaptırdığı hamam kalıntılarıdır.
Image placeholder
KULELİ KOYU
Bu koy harika bir plaja sahiptir.Fethiye tatilinizde dinlenip denizin tadını çıkarabileceğiniz bir noktadır.Kuleli Koyu, sessiz ve huzurludur.Aksazlar ve Samanlık koylarından sonra gelir.
Image placeholder
KUMBURNU
Fethiye Ölüdeniz-Kumburnu arası mesafe 11 km dir.Ölüdeniz’e vardığınızda Belcekız plajı ve hemen devamında Ölüdeniz Kumburnu plajı sizi karşılayacak.
Image placeholder
ÖLÜDENİZ
Ölüdeniz kumsalı yüzde seksen iki oyla 2006 yılında dünyanın en güzel kumsalı seçilmiştir.Likyalılarda ışık ve güneş diyarı, Ortaçağ’da “Uzak Diyar” olarak tanınır.
Image placeholder
TARZAN KOYU
Tekneler ile ulaşımın mümkün olduğu ve Fethiye’nin masmavi sularına örnek verebileceğimiz en iyi koylardandır.
Image placeholder
FETHİYE AMİNTAS / KRAL MEZARLARI
Fethiye merkezde Likya döneminden kalma (M.Ö 4.yy), kayalara oyulmuş kaya mezarıdır.Yüze yakın düzgün basamakla Amintas Kral Mezarlarına çıkılır.Burada Fethiye ve deniz manzarası harikadır.
Image placeholder
FETHİYE MÜZESİ
Fethiye'nin ilk müzesi 1962 yılında kurulmuş, 1957 depreminden sonra yeniden yapılandırılmıştır.Fethiye Arkeoloji Müzesi'nde sergilenen eserlerin çoğu Fethiye ve çevresinden, vatandaşlar tarafından getirilen eserlerden ve müze sorumluluk alanındaki kazılardan bulunan eserlerden oluşmaktadır.
Image placeholder
KADYANDA ANTİK KENTİ
Likya yazısı ile yazılmış yazıtlarda isimi "Kadawanti" olan Kadyanda, Luvi kökenli ismi ile esli Tunç, Bronz çağlarına ulaşan eski bir yerleşim yeridir.Kadyandanın tarihi M.Ö V.yy a kadar inmektedir.Fethiye den yaklaşık 35km mesafededir.

Kendinizi temiz, serin ve Akdeniz konseptine sahip odalarımız da hayal edebilirsiniz.